XXIV Niedziela Zwykła

11.09.2022r.

"Wstanę i wrócę do mojego ojca Zmiłuj się nade mną, Boże, w łaskawości swojej, w ogromie swej litości zgładź moją nieprawość. Obmyj mnie zupełnie z mojej winy i oczyść mnie z grzechu mojego."

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XII Tydzień Wychowania w Polsce.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na parafialne święto plonów. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory
o godz. 11.30. Prosimy o przybycie w strojach regionalnych i przygotowanie wieńca dożynkowego. Prosimy również, aby w tej Mszy św. uczestniczyli również kandydaci do bierzmowania. Po Mszy św. tradycyjnie – przy kościele i domu parafialnym będzie Agapa.

W tygodniu wspominamy: we środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek Matkę Bożą Bolesną.

W przyszłą niedzielę przypada patronalne święto młodzieży polskiej, której patronuje św. Stanisław Kostka. Również w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, w czwartek po Mszy św. wieczornej do 20.00.

We czwartek 15.09.2021r. w Limanowej rozpocznie się Wielki Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej, który zakończy się 22.09.2021r. Program odpustu wywieszony jest w gablocie. W sobotę, odbędzie się Piesza Pielgrzymka Sądecka do Limanowej. Pielgrzymi wyruszą sprzed kościoła Św. Kazimierza o godz.730. Ponieważ pielgrzymka zatrzyma się tradycyjnie przy naszym kościele, dlatego prosimy o pomoc w przyjęciu pielgrzymów.

Dziękujemy za 11 ofiar  indywidualne od rodziny.

Składamy serdeczne podziękowania naszym parafianom panom: Tadeuszowi Lisowi, Jackowi Popiołowi, Zbigniewowi, Waldemarowi i Marcinowi Kuźmom, Wiesławowi Kocembie, Wiesławowi Wilczakowi, Sławomirowi Kaflowi, Andrzejowi Kwiatkowskiemu za pocięcie połamanych drzew, uporządkowanie i przewiezienie na miejsce składowania. Bóg zapłać.

• poniedziałek – po Mszy św. wieczornej rodzice z dziećmi pierwszokomunijnymi;  o 18.30 – Akcja Katolicka
  • wtorek i czwartek o 19.00 – próba chóru
  • piątek – po Mszy św. KSM

Ogłoszenie społeczne:

Sołtys oraz rada sołecka wsi Rdziostów informuje, że w dniu 17.09.2022r. o godzinie 19.00 w Szkole Podstawowej w Rdziostowie odbędzie się zebranie wiejskie. Tematem zebrania będzie podział środków na 2023r. oraz sprawy bieżące wsi.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: wrześniowy nr „Naszej Wiary”, „Gość Niedzielny” – dostępne w sklepiku i po chórem „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”. Do nabycia jest jeszcze książka o Marcinkowicach.

Do domu Ojca odeszli śp. +Janina Wańczyk i śp. + Józefa Kuźma. Wieczny odpoczynek…..

Wszystkim Drogim Parafianom i życzymy miłej niedzieli

Poprzednia XXIII Niedziela Zwykła